«Powrót

List otwarty do przedsiębiorców

List otwarty do przedsiębiorców

List otwarty do przedsiębiorców

Szanowni Państwo! Drodzy Przedsiębiorcy,

z początkiem wakacji Ministerstwo Finansów rozpoczęło letnią edycję paragonowej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Nie daj się oszukać, Sprawdź paragon". Prowadzona cyklicznie od kilku lat akcja „Weź Paragon" odwołuje się do takich wartości jak uczciwości współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty – uświadomienie Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

Tegoroczna kampania, oprócz zachęcania konsumentów do odbierania paragonów od sprzedawców towarów i usług, ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że nie każdy wydawany paragon jest fiskalnym potwierdzeniem zrealizowanej operacji. Problem paragonów  niefiskalnych dotyka w szczególności branży gastronomicznej, a oszuści unikający płacenia podatków przyczyniają się do rozwoju szarej strefy.

Nasza akcja skierowana jest przede wszystkim do konsumentów, bo to właśnie konsumenci proszą - lub nie o paragony. Ponieważ unikanie opodatkowania ma negatywny wpływ nie tylko na stan finansów publicznych, ale także na konkurencję w poszczególnych branżach, dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa - Przedsiębiorców do włączenia się w działania wspierające gospodarkę narodową i równą konkurencję na rynku. Zachęcamy do aktywnego włączania się do naszej akcji. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.mf.gov.pl w zakładce Działalność edukacyjna.

Chcielibyśmy przypomnieć także, że jesienią rusza Loteria Paragonowa, która zakłada losowanie atrakcyjnych nagród wśród prawidłowo wystawionych przez sprzedawców, a następnie zarejestrowanych przez kupujących, paragonów fiskalnych. Akcja paragonowa stanowi naturalne preludium do Loterii, a Loteria to forma podziękowania konsumentom i przedsiębiorcom za ich codzienny pozytywny wkład w rozwój kraju oraz promocja idei uczciwej konkurencji.

Liczymy  na dobrą współpracę,     

Z wyrazami szacunku,

Izabela Leszczyna

Sekretarz Stanu
Pełnomocnik Rządu
do Spraw Informacji i Edukacji Finansowej
oraz Ochrony Finansów Publicznych

Jacek Kapica   

Podsekretarz Stanu

Pliki do pobrania

«Powrót