«Powrót

Zmiany w obsłudze „dużych” podatników

Zmiany w obsłudze „dużych” podatników

Zmiany w obsłudze „dużych” podatników

Od 1 stycznia 2016 r. podmioty o przychodach powyżej 50 mln euro będą obsługiwane w jednym wyspecjalizowanym urzędzie skarbowym. Nowa jednostka o zasięgu krajowym z siedzibą w Warszawie zastąpi dotychczas działające wyspecjalizowane urzędy skarbowe. Ta ważna zmiana o organizacji Administracji Podatkowej (AP) oraz jej kontakcie z podatnikami była jednym z tematów konferencji z udziałem wiceministra finansów Jacka Kapicy, która odbyła się 2 października 2015 r. w I Mazowieckim Urzędzie Skarbowym w Warszawie.

Wiceminister finansów Jacek Kapica w otoczeniu współpracowników przemawia podczas konferencji zorganizowanej 2 października 2015 r. w I Mazowieckim Urzędzie Skarbowym w Warszawie.

Podczas spotkania zaprezentowano m.in. nowe standardy pracy AP w świadczeniu usług podatnikom, które zakładają m. in. wsparcie podatnika w indywidualnej sprawie. Wyjaśniono założenia wprowadzanych zmian oraz przedstawiono korzyści dla podatników i narzędzia wsparcia dla konkretnych grup podmiotów.  Szczegółowo przedstawiono charakterystykę I Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, który będzie obsługiwał największe podmioty w kraju.

Organizatorem spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele największych podatników spoza Warszawy, obsługiwanych przez wyspecjalizowane urzędy skarbowe, było Ministerstwo Finansów oraz firma EY. Konferencja rozpoczęła cykl spotkań w 16 województwach, które będą organizowane przez izby skarbowe w październiku i listopadzie br.

Przeczytaj relację z konferencji na stronie Administracji Podatkowej.

UWAGA! Przesunięcie terminu wejścia w życiu ustawy o administracji podatkowej.

«Powrót