«Powrót

9 grudnia konferencja on-line o przeciwdziałaniu szarej strefie

9 grudnia konferencja on-line o przeciwdziałaniu szarej strefie

9 grudnia konferencja on-line o przeciwdziałaniu szarej strefie

Grafika informująca o konferencji o przeciwdziałaniu w szarej strefie w Polsce
  • Konferencja „Przeciwdziałanie szarej strefie poprzez efektywny wymiar sprawiedliwości" już jutro, 9 grudnia w Ministerstwie Finansów.
  • W programie m.in. prezentacja raportu o przeciwdziałaniu szarej strefie w Polsce.
  • Transmisja z konferencji na żywo od 10.30 do 14.00 na stronie Global Compact Network Poland.

W piątek 9 grudnia przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. Podczas konferencji w Ministerstwie Finansów pt. „Przeciwdziałanie szarej strefie poprzez efektywny wymiar sprawiedliwości" Global Compact Network Poland przedstawi drugą edycję raportu „Przeciwdziałanie szarej strefie w Polsce".

Wydarzenie odbywa się w ramach Programu Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce „Przeciwdziałanie szarej strefie 2014-2020". Ministerstwo Finansów jest jednym z partnerów instytucjonalnych Inicjatywy. Uczestnictwo zapowiedzieli przedstawiciele administracji rządowej (Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Rozwoju i Najwyższej Izby Kontroli), Business Centre Club oraz branżowe organizacje przedsiębiorców z obszarów szczególnie podatnych na występowanie szarej strefy (np. Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego).

Po prezentacji raportu zaplanowano debatę o roli i zadaniach administracji rządowej i przedsiębiorców w zwalczaniu szarej strefy oraz ochronie uczciwej konkurencji.

Bezpośrednia transmisja z konferencji będzie dostępna on-line w godz. 10.30-14.00 na stronie Global Compact Network Poland (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

«Powrót