«Powrót

Spotkanie Międzynarodowego Forum Niezależnych Regulatorów Audytu

Spotkanie Międzynarodowego Forum Niezależnych Regulatorów Audytu

Spotkanie Międzynarodowego Forum Niezależnych Regulatorów Audytu

Najważniejsze inicjatywy podejmowane globalnie w zakresie nadzoru nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi oraz reforma Międzynarodowego Forum Niezależnych Regulatorów Audytu (IFIAR) to najważniejsze tematy posiedzenia IFIAR, które odbyło się w dniach 19-21 kwietnia 2016 r. w Londynie. W spotkaniu uczestniczył wiceminister finansów, przewodniczący Komisji Nadzoru Audytowego Wiesław Janczyk.

uczestnicy spotkania Międzynarodowego Forum Niezależnych Regulatorów Audytu (IFIAR)

W trakcie posiedzenia, w którym uczestniczyli przedstawiciele organów nadzoru publicznego z 48 państw, podjęto ważne decyzje w sprawie reformy IFIAR, m.in. zdecydowano, że przyszły stały sekretariat IFIAR będzie się znajdować w Tokio. Minister Wiesław Janczyk spotkał się również z przewodniczącą IFIAR Janine van Diggelen.

Międzynarodowe Forum Niezależnych Regulatorów Audytu (ang. International Forum of Independent Audit Regulators - IFIAR) to platforma współpracy, która zrzesza niezależne organy nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi z 51 państw. IFIAR umożliwia członkom dzielenie się informacjami dotyczącymi rynku rewizji finansowej i praktycznymi doświadczeniami w zakresie niezależnej działalności regulacyjnej, skupiając się na kontrolach firm audytorskich. Komisja Nadzoru Audytowego (KNA) jest członkiem IFIAR od 2011 r.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: NaN.NaN.NaN Data publikacji: 25.04.2016 08:48 Data ostatniej modyfikacji: 25.04.2016 08:50
Autor: Krzysztof Kuraś Osoba publikująca: Krzysztof Kuraś Osoba modyfikująca: Krzysztof Kuraś
«Powrót