«Powrót

Taxminutes, czyli konkurs na krótki film o iluzjach podatkowych

Taxminutes, czyli konkurs na krótki film o iluzjach podatkowych

Taxminutes, czyli konkurs na krótki film o iluzjach podatkowych

Ministerstwo Finansów wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Handlową, zorganizowało konkurs dla studentów – Taxminutes, czyli konkurs na krótki film o iluzjach podatkowych. Odbył się w 2015 roku.

Baner konkursu Taxminutes, czyli konkurs na krótki film o iluzjach podatkowych

Celem konkursu było zachęcenie studentów do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi podatków, pokazania faktów i mitów jakie funkcjonują w tym obszarze czy pogłębienia wiedzy w tym zakresie. W efekcie powstały ciekawe filmy poruszające złożoną tematykę podatkową. Można je zobaczyć na stronie konkursu pod adresem: http://www.taxminutes.pl/ (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Autorów najlepszych filmów wyłoniło jury m.in. reżyser Robert Gliński oraz przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz staże ufundowane przez ministerstwo lub staże w mediach patronujących konkursowi: Programie 1 Polskiego Radia i dzienniku Rzeczpospolita.

Zwieńczeniem konkursu była debata podatkowa, która odbyła się w Pałacu Tyszkiewiczów Uniwersytetu Warszawskiego. W debacie wzięli udział: wiceminister finansów Izabela Leszczyna, prof. Leonard Etel z Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka reprezentująca Szkołę Główną Handlową, dr hab. Dominik Gajewski oraz Grzegorz Cydejko z Forbesa i Witold Tabaka z TVP2. Debatę poprowadził dr hab. Aleksander Werner ze Szkoły Głównej Handlowej. Dyskusja miała na celu pokazanie tego co jest proste, a co złożone w podatkach.

«Powrót