«Powrót

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni

Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni

Czy możliwe jest w ogóle życie bez podatków? Jak mówi powiedzenie, jedyne co jest pewne na tym świecie to śmierć i podatki, więc raczej nie. Ale co wiemy o podatkach? Jakie są najdziwniejsze podatki na świecie? Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? I czy w Polsce podatki rzeczywiście są wysokie? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź biorąc udział w Wielkim Teście o Podatkach organizowanym przez MF wspólnie z TVP. Za nami już cztery edycje testu – w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku.

Wielki Test odbywa się co roku pod koniec kwietnia w okresie rozliczania podatku dochodowego – to czas, kiedy podatnicy w naturalny sposób najbardziej interesują się kwestiami podatkowymi, a przede wszystkim PIT-em.

Podczas testu pokazujemy jakie udogodnienia proponuje administracja podatkowa, aby nasze obowiązki wobec fiskusa uczynić łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Tłumaczymy też, dlaczego warto płacić podatki. Wielki Test o Podatkach opowiada, w jaki sposób dochody z podatków rozdzielane są w budżecie państwa i na co je wydajemy. Półtorej godziny na antenie telewizyjnej odczaruje mit o tym, że podatki to wiedza zarezerwowana dla niewielu znawców tematu i specjalistów.

W telewizyjnym studiu zasiadają m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy sprawdzają swoją wiedzę o podatkach. W trakcie kilku rund uczestnicy oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na pytania przygotowane przez Ministerstwo Finansów oraz zaproszonych ekspertów. Podczas testu emitowane są też krótkie, zabawne materiały filmowe w konwencji fabularyzowanej, ciekawostki podatkowe z kraju i ze świata. Wielki Test o Podatkach odbywa się na żywo na antenie TVP1 oraz on-line w internecie. Dla internautów przygotowane są też podatkowe ciekawostki edukacyjne i materiały wideo z udziałem ekspertów.
 
Zobacz stronę internetową Wielkiego Testu o Podatkach (link otwiera nowe okno w innym serwisie).


 

«Powrót